agarus-saramak

Agnieszka Garus-Saramak '78

Absolwentka Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku geografia oraz ochrona i kształtowanie środowiska przyrodniczego. Od najmłodszych lat związana ze sportem . Zdobywała medale w jeździe szybkiej na lodzie i pchaniu kulą. Obecnie zawodowo związana ze szkolnictwem — pracuje jako nauczyciel geografii i oligofrenopedagog.

Prywatnie pasjonat podróży, kulturystyki oraz aktywnego i zdrowego stylu życia. Ma ” bzika ” na punkcie zdrowego odżywiania i studiowania etykiet produktów spożywczych . Zapalony biegacz, narciarz ,wspinacz, na rowerze spędza większą część roku. Ukończyła maraton wrocławski oraz kilka maratonów górskich i indoor cycling. Wspinała się w górach Europy i Azji. Brała udział w kilku wyprawach wysokogórskich . W Pamirze zdobyła Pik Razdielnej (6200 m), w Kaukazie weszła na Kazbek (5033 m) . Rok 2016 to wejście na dziewiczy szczyt Mai Dur Sar (6017 m) w Pakistanie podczas eksploracyjnej wyprawy w Karakorum.

Poza tym przejechała rowerem m.in. Himalaje Indyjskie, Norwegię, Islandię, Syrię , Turcję, Armenię , Gruzję, Bałkany czy Teneryfę.